Magnolia
Gabinet Psychoterapii Gestalt
Szkolenia

=

Miejsce, w którym czujesz się dobrze

Gabinet Magnolia to miejsce, w którym każdy, może poczuć sie dobrze
Psychoterapeuta poprowadzi Cię  na drodze Twojego rozwoju 

=

Miejsce Twojego rozwoju

Chcemy pokazać Ci, że proces rozwoju może być niezwykle ciekawym doświadczeniem, które wskaże Ci dalszą drogę.

=

Miejsce otwarte dla każdego

Współpracujemy ze wszystkimi ludźmi, bez podziałów  Jesteśmy otwarte na nowe doświadczenia i wiemy, że nigdy nie jest za późno na to, żeby rozkwitnąć.

Metafora magnolii

Magnolia rozkwita wiosną, z małych pączków rozwijają się przepiękne kwiaty o różnych barwach. To delikatne rośliny, które należy pielęgnować.

Nam rozwój emocjonalny człowieka kojarzy się właśnie z rozkwitaniem pięknych kwiatów. Każdy z nas posiada w sobie delikatność i piękno kwiatu magnolii, ale również jego siłę, która pozwala mu przetrwać burze i silne wiatry.

Pielęgnując swoje JA, poznając i dbając o swoje uczucia, emocje czy relacje, mamy możliwość rozwijać się, poznawać swoje potrzeby i z empatią spoglądać na drugiego człowieka.

Zachęcamy i zapraszamy do rozwijania swoich możliwości i rozwijania swojego wewnętrznego potencjału.

Nasza misja

Potrzeby człowieka, znajdują się w Centrum naszego zainteresowania i działania. – Aleksandra i Bożena 

Zależało nam na tym,  aby stworzyć miejsce, w którym każdy, również Ty będziesz czuł/-a się dobrze. Chcemy Cię wspierać na drodze Twojego rozwoju i pokazać, że  może on być niezwykle ciekawym doświadczeniem.

Staramy się, aby miejsce, do którego Cię zapraszamy miało ciepłą atmosferę, żebyś chciał/a do nas wracać po kolejne porcje doświadczeń i wiedzy.
Współpraca z psychoterapeutą i trenerem opiera się na wzajemnym szacunku i partnerstwie.

Opinie zadowolonych klientów po spotkaniu z psychoterapeutą, warsztatach lub treningu umiejętności społecznych znajdziecie w zakładce Opinie.

Pracujemy z sercem i z serca

Poznawanie nowych ludzi i wymiana wartościowych doświadczeń z nimi jest dla nas niekończącą się przygodą.
Zadowolenie naszych klientów, uśmiech na twarzach oraz namacalne efekty współpracy z osobami uczestniczącymi w spotkaniach szkoleniowych, warsztatowych i psychoterapeutycznych są dla nas największą nagrodą.

Wartościami, którymi się kierujemy jest otwartość na ciągły rozwój, mamy niegasnący głód nowej wiedzy i doświadczeń. Przyświeca nam idea równości międzyludzkiej. Uważamy, że nie ma osób lepszych, gorszych, mniej bądź bardziej wartościowych, uważamy, że jako ludzie wszyscy jesteśmy równi.

Aleksandra Duliban
trenerka Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych

~ Nigdy nie jest za późno by rozkwitnąć ~

Podobno na zdobywanie wiedzy nigdy nie jest za późno😊
i osobiście jestem tego samego zdania.

Początkowo skupiona na wychowywaniu trzech cudownych córek trochę później zaczęłam szukać właściwej dla mnie drogi zawodowej. Tak się złożyło, że każde zatrudnienie, a w późniejszym czasie prowadzenie własnego przedsiębiorstwa opierało się na kontaktach i bezpośredniej obsłudze klientów.

Co odkryłam w międzyczasie?
Że uwielbiam rozmawiać, dzielić się przemyśleniami i szukać rozwiązań wraz z drugim człowiekiem. Łakoma wiedzy tego, co nami kieruje, dlaczego i w jaki sposób nawiązuje się bądź nie między ludźmi nić porozumienia, jak ulepszyć kontakt
i komunikacje z osobami z mojego otoczenia, zainteresowałam się głębiej psychologią.

Chwilę później okazało się, że również dobrze czuje się prowadząc kursy, dzieląc się wiedzą i przemyśleniami z ich uczestnikami. Idąc tym tropem w 2019 roku ukończyłam więc Szkołę Trenera Warsztatu uzyskując Certyfikat Trenera Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych spełniający kryteria rekomendacyjne Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości. Uzyskałam certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych ( TUS), żeby towarzyszyć klientom
w pokonywaniu ich trudności. Pracuję z ludźmi od 12 roku. Osoby niepełnoletnie umawiane są przez prawnych opiekunów. 
Posiadam tytuły: Terapeuty Środowiskowego, Specjalisty Psychologii, Psychologii Żywienia, Psychologii Biznesu i Reklamy.  Wciąż się szkole i uczę, żeby jak najlepiej wspierać i pomagać osobom, które mi zaufały.

Swoją pracę superwizuję u Bernadety Grobelny.

Zapraszam Cię w podróż. Taką, gdzie sam wybierasz drogę i sam decydujesz, w którym kierunku się udasz. Zapraszam Cię do rozmowy, doświadczania, dzielenia się swoimi przemyśleniami. Być może w ten sposób uda Ci się osiągnąć cel, odbudować wiarę w siebie lub pokonać trudności. Sprawdź aktualne warsztaty rozwojowe.

 Bożena Kalemba
psychoterapeutka Gestalt
psycholog

~ Człowiek tworzy całość, ze swoimi emocjami, intelektem, ciałem
i duchowością ~

 

Kieruję się zasadą, że człowiek tworzy całość, ze swoimi emocjami, intelektem, ciałem i duchowością, pracuję w sposób holistyczny.
Łączę ze sobą różne podejścia terapeutyczne, dostosowując się do indywidualnych potrzeb klientów. Moim faworytem jest-Gestalt. 
Pracuję tylko z osobami dorosłymi.

Tytuł magistra psychologii uzyskałam w 2006 po ukończeniu Wydziału Pedgogikii i Psychologii na Uniwesytecie Śląskim
w Katowicach. Certyfikat psychoterapeuty uzyskałam w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie (2013).
Kieruję się standardami etycznymi i zawodowymi Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt (EAGT), którego jestem członkinią.

Praktykę zawodu zdobyłam między innymi poprzez: staż w Zespole Interwencji Kryzysowej (Jaworzno), współpracę z licznymi Ośrodkami Pomocy Psychologicznej (Skoczów, Pszczyna, Wisła), pracę w Szpitalu Wielospecjalistycznym (Jaworzno), współpracę
z Poradnią Zdrowia Psychicznego (Jaworzno), Stacjonarnym Ośrodkiem Rehabilitacyjnym (Sosnowiec).

Swoją pracę poddaję superwizji i interwizji.

Prywatnie, uwielbiam pisać opowiadania dla dzieci i dorosłych, robić zdjęcia, obserwować naturę zwierząt.

Chcesz porozmawiać o szkoleniach indywidualnych lub grupowych?

Chcesz umówić się na spotkanie z psychoterapeutą?

Opinie

Wizyta przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze. Rewelacyjne podejście do nastolatka. Trafne spostrzeżenia oraz znakomite przedstawienie mechaniki działania psychiki, pomoc w rozwiązaniu problemu. Polecam!

Bardzo dziękujemy za pomoc. Za profesjonalne podejście do sprawy pełne przyjacielskiego rodzinnego ciepła.
Nasze światełko w tunelu nabrało niewyobrażalnego blasku.
Polecam z całego serca.

Profesjonalna psychoterapia. Polecam. Spotkania bardzo ciekawe, miła atmosfera. To już mój drugi kontakt z panią Bożeną.
Spotkania, które miałam. Kilka miesięcy temu pomogły mi wrócić do życia zawodowego.

To była moja pierwsza wizyta u psychologa i mogę powiedzieć, że od razu dobrze trafiłam. Pani Bożena jest kompetentna osoba, serdeczna i otwarta. Po rozmowie z nią czułam się „lżejsza” i uwierzyłam we własne siły.
Wiem, że dzięki spotkaniom z Panią Bożena uporządkuje swoje sprawy życiowe i pozbędę się problemów, którymi jestem przytłoczona.